Kır Düğünü Yapacaklara Çok Önemli İpuçları

4 sene önce | Mekanlar
Kır Düğünü Yapacaklara Çok Önemli İpuçları

Son zamanların trend olan düğün konseptlerinden biri olarak göze çarpan kır düğünü, bahar ve yaz aylarının revaçta konseptlerinin arasında kendine yer bulmuş durumda.

Doğa sever çiftlerin tercih listesinde ilk sırada bulunan kır düğünü, mükemmel bir bahar havasında ve yeşilliklerin içinde muhteşem dekorlar yardımı ile meydana gelmektedir. Sizlere bu yazımızda kır düğünü yapmak isteyen çiftler için dikkate almaları gereken ipuçlarını listeleyeceğiz. Keyifli okumalar…

Hava Muhalefetine Dikkat

Yeşillikler içinde bir düğün düşünen çiftlerin çekindiği en önemli konulardan biri de hiç şüphesiz hava durumudur. üşütücü bir hava ve rüzgarlı bir hava ya da aniden bastıran yağmur faktörü gibi faktörler düğün konseptinizi olumsuz etkileyen unsurlardan biridir.

Bu durumlar hem çiftler için hem de misafirler için kötü bir senaryodur. Böyle bir durumla karşılaşma şansınızı düşürmek için hava durumunu önceden takip etmenizde fayda var.

Kır Düğünü İçin Olmazsa Olmazlardan: Mekan Tercihi

Yeşiller içinde yapılacak bir düğün denilince akla ilk gelen görsel tabikide yeşillik dolu bir mekan olacaktır. Bu sebeple düğün öncesi mekan araştırmasına başlayarak bu konuda tecrübeli kişiler tarafından süsleme konusunda tüyolar almalısınız.

Sandalye ve masa süslemelerini konseptiniz için en uygun olan renklerde yapmalısınız. 2019 düğün süslemeleri trendinde; beyaz-pembe, beyaz-sarı, beyaz-mor gibi renkler yer alıyor. Değişen trendleri takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kır Düğünü İçin Gelinlik Seçimi

Doğa ile iç içe olan konseptinizi tercih ettiğinizde seçeceğiniz gelinliğinizi de fazla şatafatlı ve süslü olmamalı. Düğün dansı yapacağınız yerin toprak ve yeşil olacağından gelinliğinizin boyutunu bu şartlara göre ayarlamalısınız.

Gelin Çiçeği

Gelin çiçeği bir düğünde önemli unsurlardan birisidir. Kır bir alanda yapacağınız düğün tercihinde bulunduysanız ayakkabınızın rengini, makyajınızı ve gelinliğinizi bu konsepte göre ayarlayarak seçmelisiniz.

Bir diğer püf nokta ise gelin çiçeği seçimi yapılırken dikkate alınacak noktalardan biri çiçeğin yapay tercih edilmemesidir. Yeşillik ve doğa ile birleşeceğiniz için bu ortamda yapay çiçek tercihi abes kaçması son derece doğaldır. Bu sebeple canlı gelin çiçeği seçimi yapmanızı öneriyoruz.

Ancak burda da dikkat edeceğiniz bir nokta var. Canlı çiçeklerin kısa sürede solduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız ve gelin buketinizi düğün günü almayı tercih etmelisiniz.

Sizlere bu yazımızda kır düğünü yapacak çiftler için önemli püf noktalarına değindik. Siz de gelin çiçeği ve kır düğünü hakkında bilgi almak istiyorsanız blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Boğazda.org aracılığı ile kır düğünü gibi mükemmel özellikte olan teknede düğün organizasyonunu düzenleyebilir ve hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar kazanabilirsiniz.

Teknede düğün gibi boğazda.org aracılığıyla tekne kiralama, boğazda kahvaltı, boğazda akşam yemeği, yatta evlilik teklifi, Yat kiralama, teknede doğum günü gibi organizasyonları düzenleyebilir ve kendinize mükemmel bir zaman alanı yaratabilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp