Yat Kiralama

Yat Kiralama için tekne yetkililerinden teklif alın!

Hızlı Teklif Alın

Yat Kiralama için uygun tekneler listeleniyor

İstanbul Boğazı'nda yat kiralama ve yat kiralama fiyatlarına dair bilgiler ve detaylar. İstanbul Boğazı'ndaki yatlar sizin için listeleniyor.

İstanbul'un eşi benzeri olmayan Boğazı'nda lüks bir yat kiralayarak mükemmel saatler geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca Bogazda.org adresinde yer alan yatlar ile birçok organizasyonu düzenleyebilirsiniz. Doğum günü partisinden düğün organizasyonlarına, evlilik teklifinden Boğaz'da mükemmel bir kahvaltıya kadar geniş bir yelpazede bulunan organizasyonları düzenlemek oldukça basit.

Yat Kiralama

Aşağıdaki konu başlıklarından yararlanarak yat kiralama hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Konu başlıkları

 • Yat Kiralama
 • Yat Kiralama Fiyatları
 • Saatlik Yat Kiralama
 • Günlük Yat Kiralama
 • Haftalık Yat Kiralama
 • İstanbul Yat Kiralama Seçenekleri İle Sayısız Organizasyon İmkanı
 • Organizasyona Göre Yat Nasıl Seçilir?
 • Yat Kiralama İle Adalar Turu
 • Özel Yat Kiralama
 • Her Mevsim Yat Kiralanabilir mi?
 • Saatlik ve Günlük Kiralama Arasındaki Farklar
 • Yat Kiralama İle Boğaz'da Yemek Keyfi

Yat Kiralama

Osmanlı Devleti'nin ihtişamlı dönemlerinden bizlere miras bırakılan sarayları, hatıralar ve tarihi olaylarla dolu tarihi yalıları, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi ve birçok mekanı İstanbul’un eşsiz Boğaz’ından seyretme fırsatı sizler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Saatlik yat kiralama ve günlük yat kiralama fırsatlarından yararlanarak bu deneyime siz de erişebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz yat tipini seçerek dilediğiniz gibi eklemeler yapabilirsiniz. Dünyanın hayran olduğu tarihi Boğaz'da dilediğiniz huzura ulaşabilir ve sevdiklerinizle harika bir vakit geçirebilirsiniz.

Yat kiralama seçenekleri ile bütçenize uygun, kendinize has bir organizasyon dahi düzenleyebilirsiniz. Farklı kişilerin yer aldığı turlardan ziyade kiralama seçeneğini tercih ederek size özel bir yat olması herkesin memnuniyetle karşılayacağı bir olay.

Yat kiralayarak teknede düğün, teknede nişan, boğazda kahvaltı, boğazda akşam yemeği ve bunun gibi birçok organizasyonu kendi zevkinize göre organize edebilirsiniz. Peki bu kadar lüks bir kiralamanın sizlere bedeli ne olacaktır? İşte Yat Kiralama Fiyatları ve fiyatları etkileyen faktörler.

Yat Kiralama Fiyatları

Yat kiralama fiyatları ve fiyatları etkileyen faktörlere; yat tipi, kişi sayısı, kiralama süresi ve özel istekler olmak üzere 4 faktör etki eder.

Yat Tipi

Yat tipi, fiyatlara etki eden faktörlerden birisidir. Yatın boyutu ve kapasitesi gibi özellikler yattan yata değişkenlik gösteren faktörlerdir. Kiralama yaparken tercih edeceğiniz yatı, yatta düzenleyeceğiniz organizasyon veya eğlenceye göre sınıflandırarak doğru bir seçim yapabilirsiniz. 5 Kişilik bir kiralama düzenleyecekseniz alanı çok dar olan veya çok geniş olan bir yat tipini tercih etmeniz hata olacaktır.

Kişi Sayısı

Yatınıza davet edeceğiniz kişi sayısı da fiyatları etkileyen faktörlerden birisidir. 0-10 kişilik bir katılımcı ile kiralama yapacaksanız o kapasitelerdeki yatları tercih etmelisiniz. 10 ila 15 arası katılımcının bulunduğu kiralamalarda yat tipide değişeceğinden dolayı fiyatlarda değişiklik olacaktır.

Yat Kiralama Süresi

Kiralama süresi de yat kiralama fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisidir. Saatlik kiralamalarda, kaç saat kiralayacağınıza göre fiyat değişirken günlük kiralamalarda ek özellikler dahil edilerek fiyat değişebilir. Kiralama süresince saatiniz bitse dahi tekne yetkilisine danışarak sürenizi uzatmak istiyorsanız ek ücret ödeyerek kiralamanızın süresini uzatabilirsiniz.

Özel İstekler

Fiyatları etkileyen bir diğer faktörden birisi de özel isteklerdir. Kiralayacağınız yatta bulunmasını istediğiniz ek istekler fiyatlandırılarak fiyatı etkilemektedir.

Saatlik Yat Kiralama

Türkiye'nin kalbi, incisi olan İstanbul'un gözleri kamaştıran Boğaz'ında saatlik yat kiralama seçeneği sizin için şehrin hengamesinden birkaç saatlik olsa dahi uzaklaşmanıza yardımcı olan bir kiralama türüdür. Eğer saatlik kiralama gibi bir düşünceniz varsa kalkış ve iskeleye varış saatlerine kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Örnek verecek olursak; 1 saatlik bir kiralama düşünüyorsanız kalkış ve iskeleye yanaşma gibi zaman kayıplarıyla bu saatiniz eriyebilir. Bu sebepten ötürü minimum 2 saat kiralama yaparak zamanı daha yararlı kullanabilirsiniz.

Bu uyarıların yanı sıra ailenizle beraber boğazda kahvaltı organizasyonu düzenleyerek güne Boğaz'ın şahane manzarası üzerinde başlamak sizi deşarj edecektir. Saatlik kiralama fırsatı ile sabah kahvaltınızı en lüks şekilde düzenleyebilirsiniz.

Günlük Yat Kiralama

Saatlik kiralamaya nazaran daha uzun soluklu bir kiralama isteyenlerin tercih ettiği günlük kiralama, genellikle 1 ila 2 gün olarak tercih ediliyor. Günlük yat kiralamada, arkadaşlarınızla, ailenizle ve sevdiğinizle güzel günler geçirmek için son derece uygun imkanlar mevcuttur. Kaptansız bir kiralama tercih ederseniz sevdiğinizle baş başa oldukça romantik günler sizleri bekliyor.

Bunların yanı sıra bu kiralama türünde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur mevsimin uygunluğudur. Kiralama yapmadan önceki gün hava durumunu iyice takip etmeyi unutmamalısınız.

Haftalık Yat Kiralama

Saatlik ve günlük kiralamanın aksine tatil amaçlı yapılan bu kiralamada genellikle İstanbul'un Adalar bölgesi tercih edilmekte. Karadeniz açıklarında kiraladığınız yatınız ile beraber tüm yıl boyunca şehrin trafiğini, yoğunluğunu bir çırpıda atmanız için hiçbir sebep bulunmuyor. Haftalık kiralama için bogazda.org adresine girerek dilediğiniz tekneden fiyat alabilir mükemmel bir tatilin başlangıcını yapabilirsiniz.

Eğer Akdeniz ve Ege'de tatil planınız varsa kiraladığınız yat ile muhteşem bir hafta geçirebilirsiniz. Ülkemizin dört bir yanındaki masmavi denizlerde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

İstanbul Yat Kiralama Hizmeti İle Sayısız Organizasyon İmkanı

İstanbul'un eşsiz boğazında bogazda.org aracılığı ile kiralayacağınız yat ile mükemmel bir organizasyon düzenlemek kim istemez ki? Sevdikleriniz ve davetlilerinizle beraber doğum gününden evlilik teklifine, yat partisinden tekne düğününe kadar geniş yelpazesi bulunan birçok organizasyon düzenleyebilirsiniz.

Organizasyonunuza üç imparatorluğun hüküm sürdüğü uğruna savaştıkları, yüzlerce yıllık tarihi yapıların inşa edildiği İstanbul'un mükemmel tarihi eserleri ve manzarası da eşlik ettiğinden muazzam bir atmosferde organizasyon keyfine doyamayacaksınız. Topkapı Sarayı, Emirgan, Ortaköy, Arnavutköy, Kabataş, Bebek, Rumeli Feneri, Anadolu Kavağı, Rumeli Hisarı ve Sarıyer gibi İstanbul'un sembol mekanlarını görme fırsatına lüks yatınızla beraber sahip olacaksınız.

Yat Kiralama

Organizasyona Göre Yat Nasıl Seçilir?

Eğer organizasyon düzenleyecekseniz organizasyonunuzun türüne göre yat seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte organizasyon türüne göre yat seçimi;

 • Doğum Günü: Bu organizasyonu düzenlemek istiyorsanız doğum gününe katılacak kişi sayısını yatın kapasitesine göre ayarlamalısınız. Yatın boyutu ve kaç saat kiralama yapacağınıza göre bir yat seçiminde bulunarak şahane bir doğum günü düzenleyebilirsiniz.
 • Yatta Evlilik Teklifi: Bu organizasyonda sevdiğinize özel bir sürpriz düzenleyeceğiniz için minik bir yat seçimi hem bütçeniz için hem de günün anlam ve önemine uygun bir tercih olacaktır.
 • Baby Shower Partisi: Doğum öncesi ebeveynlerin birbirleri ile düzenlediği şirin bir etkinlik bu parti için yat seçiminde minimum 10 kişilik bir yat tercihinde bulunmanız etkinliğinizin ve sosyalleşmenizi arttırmaya yardımcı olacak bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra yat içinde iyi bir ses sistemi bulunması eğlencenizi doruklara çıkaracak unsurlardan birisidir.
 • Yatta Bekarlığa Veda Partisi: Evlilik öncesi yakın arkadaşlarınızla beraber lüks bir yatta mükemmel bir eğlence size çok iyi gelecektir. Bunun için büyük yat tercihi katılımcı sayısına göre değişkenlik göstereceğinden önceden kişi sayınızı tespit edip yat seçiminde tercihinizi yapabilirsiniz.
 • Mezuniyet Balosu: Eğitim hayatınızı güzel bir şekilde noktalamak isteyen gençlerin en çok tercih ettiği organizasyonlardan biri olan yatta mezuniyet balosu organizasyonu için yat seçimi son derece önemlidir. Okul arkadaşlarınızla beraber büyük bir katılımcı sayısı olacağınızdan büyük yat seçiminde bulunmanız mükemmel bir eğlencenin anahtarıdır. Ancak sadece yakın arkadaşlarınızla minik bir mezuniyet eğlencesi istiyorsanız lüks bir yat kiralayarak unutulmaz bir balo düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu organizasyonda ses sistemi ve yiyecek/içecek tercihleri için yat yetkilisinden bilgi almayı unutmayın.
 • Yatta Parti: Arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız veyahut büyük bir aile toplantısı niteliğinde bir parti düzenleyeceksiniz katılımcı sayısına uygun büyüklükte bir yat tercih etmelisiniz.

Kiralık Yat İle Adalar Turu

Kiraladığınız yat ile İstanbul'un göz bebeği olan Prens Adaları'nda mükemmel bir tur düzenlemek gerek atmosferi ile gerek huzuru ile yapılması gereken aktivitelerden birisidir. Saatlik, Günlük veya Haftalık kiralama seçeneklerinden birini tercih ederek;

 • Büyükada
 • Heybeliada 
 • Burgaz Adası
 • Kınalıada
 • Sedef Adası
 • Sivriada
 • Yassıada
 • Tavşan Adası
 • Kaşık Adası

Adalarını görebilir, bu adalarda yüzme turu, dalış ve ada turu gibi birçok etkinlik yapabilirsiniz. İstanbul'dan uzaklaşmak istemeyenler için en uygun tatil planı olan Adalar'ı siz de yat kiralayarak ziyaret edebilirsiniz.

Özel Yat Kiralama

Bu kiralama türünde tercih edeceğiniz yat sizin isteklerinize göre süslenir ve daha çok kişisel kiralama için tercih edilmektedir. Bu kiralama türü diğer kiralamalara göre daha lüks bir kiralama olduğundan dolayı fiyatlarda farklılıklar olabilir. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız bogazda.org adresinden beğendiğiniz yat türlerinden fiyat teklifi alabilir, nasıl bir kiralama istiyorsanız yat yetkilisine iletebilirsiniz.

Kiralamalar eğer organizasyon dahilinde ise kaptansız kiralama mümkün değildir. Yatta en az 1 garson 1 mürettabat ve 1 kaptan bulunmak zorundadır. Ancak özel kiralamalarda sözleşme karşılığında kaptansız bir kiralama söz konusu olabilir. Bu konu hakkındaki detayları yat sahipleri ile konuşarak öğrenebilirsiniz.

Her Mevsim Yat Kiralanabilir mi?

Genellikle yaz aylarında tercih edilen yatlar, pek fazla bilinmese de ilkbahar, sonbahar ve hatta kış mevsiminde dahi kiralanabilir. Olumsuz hava koşullarının fazla etkili olmadığı durumlarda havanın serinliği sizi aldatmasın. Yatların türüne göre değişen bu özellikte yatlarda yer alan ısıtıcılar ile yaz ayını aratmayan saatler yaşayabilirsiniz.

Yaz aylarında yüksek rağbet olduğundan dolayı kiralama fiyatlarında artış olası bir durumdur. Sonbahar ve ilkbahar aylarında yaz ayına kıyasla çok fazla tercih edilmediğinden dolayı bütçeniz açısından da son derece uygundur.

Saatlik Yat Kiralama ve Günlük Kiralama Arasındaki Farklar

Çok fazla merak edilen bir kıyaslama olan saatlik ve günlük kiralama arasındaki farkları aşağıda maddeler halinde sizlere açıkladık;

Saatlik Kiralama:

 • Kısa süreli etkinlikler için tercih edilir.
 • Fiyat olarak günlük kiralamaya göre çok daha uygundur.
 • Mevsimsel olarak avantajlı bir kiralama tipidir.
 • Bu kiralama türünde bir çok organizasyon düzenlenebilir.

Günlük Kiralama:

 • Daha çok tatil amaçlı kullanılan bir kiralama tipidir.
 • Fiyat bakımından saatlik kiralamadan daha pahalı bir kiralama çeşididir.
 • Mevsimsel olarak ani hava değişimlerine uğrama şansınız saatlik kiralamaya göre çok daha yüksektir.
 • Bu kiralama türü organizasyondan ziyade hafta sonu tatilinde ufak kaçamaklar için tercih edilmektedir.
 • Yatınızı eviniz gibi kullanma imkanına sahipsiniz.

Yat Kiralama İle Boğaz'da Yemek Keyfi

Uzun bir aranın ardından yakın arkadaşlarınızla birlikte Boğaz'ın ihtişamlı manzarasında bir yemek partisi vermek kulağa hoş geliyor öyle değil mi? Ya da şirketinizde iş arkadaşlarınızla beraber büyük bir başarıya imza attınız ve bunu kutlamak için bir etkinlik arıyorsunuz. İşte lüks bir yat üzerinde Boğazda yemek organizasyonu düzenlemek tam aradığınız türden bir etkinlik.

İş arkadaşlarınız ile beraber şirketteki başarınız hakkında konuşurken Boğaz'ın muazzam atmosferi sizin bu mutlu gününüzde size harika bir şekilde eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Dilediğiniz yiyecek ve içecek seçimini yapabileceğiniz lüks yatlarda keyifli saatler geçirebilirsiniz.