Teknede Düğün & İstanbul Tekne Düğünü Fiyatları

Teknede Düğün & İstanbul Tekne Düğünü Fiyatları için tekne yetkililerinden teklif alın!

Hızlı Teklif Alın

Düğününüzü İstanbul’un eşsiz boğazı üzerinde lüks bir teknede düzenlemek ister miydiniz? Bu teklif kulağınıza son derece hoş geliyor öyle değil mi? Kafanızdaki tüm soru işaretlerini bu yazımızda aydınlığa kavuşturacağız. Aşağıda sıraladığımız konu başlıkları ile teknede düğün organizasyonu için tüm gerekli bilgilere hakim olacaksınız. 

 

Konu Başlıkları

 • Teknede Düğün
 • Teknede Düğün Fiyatları
 • Teknede Düğün Organizasyonu İçin Bütçe Planlaması
 • Teknede Düğün İçin En Uygun Mevsim Hangisi?
 • Teknede Düğün İçin Süsleme Önerileri
 • Tekne Dekoru Oluştururken Gözden Kaçırmamanız Gereken Faktörler
 • Teknede Düğün İçin Gelinlik Modelleri Önerileri
 • Tekne Düğünü İçin Dans Seçimi
 • Tekne Seçimi
 • Düğün Sırasında Boğaz’da Görebileceğiniz Tarihi Yapılar
 • Teknede Düğün Kaç Saat Sürüyor?
 • Teknede Düğün Organizasyonu Kalkış Noktaları Nerelerdir?
 • Teknede Düğün İçin Nasıl Teklif Alınır?
 • Teknede Düğün Organizasyonu İle Romantizm Dolu Saatler
 • Alternatif Durumlar İçin B Planınızı Oluşturmayı Unutmayın
 • Fotoğraf ve Video Çekimleri İçin Profesyonellerden Yardım Alın

 

Teknede Düğün

Teknede Düğün

Teknede düğün, evlilik aşamasındaki çiftlerin hayalini kurduğu lüks bir boğaz organizasyonudur. Düğün mekanı ve düğün konseptleri bakımından son derece şık bir organizasyon olan tekne düğünü, dünya evine girecek çiftlere ve davetlilerine unutulmayan anılar kazandırmakta. 

 

Siz de teknede düğün organizasyonu için boğazda.org adresine girerek platformda yer alan teknelerden teklif alabilir, organizasyonunuzun davetli sayısını, yemek ve içki seçimini, tarihini, saatini, kalkış ve varış noktalarını tekne yetkilisine kolaylıkla ileterek organizasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Teknede Düğün Fiyatları

 

Tekne düğünü için fiyat teklifi alırken fiyatı etkileyen faktörler 5’e ayrılır; 

 

1-) Katılımcı sayısı

 

düğününüze davet edeceğiniz katılımcıların sayısı da yemek ve içecek olarak değişkenlik göstereceğinden dolayı fiyatı etkileyen faktörlerden ilki katılımcı sayısıdır. Sizlere tavsiyemiz az kişili, minik bir eğlence tadında düğün töreni istiyorsanız yat kiralamanızda fayda var. 

 

2-) Tekne özellikleri

 

çok katılımcılı bir düğün düzenleyecekseniz seçeceğiniz teknenin kapasitesine dikkat etmelisiniz. teknenin iç konforu ve süslemeleri içinde tekne yetkilisinden bilgi almayı unutmamalısınız. Bu gibi detaylar fiyatları etkilemektedir.

 

3-) Özel istekler

 

Organizasyonunuzda kendinize has veya misafirlerinizle aranızda sembolik bir anlam ifade eden bazı detayları tekne yetkilisine rica edebilirsiniz ya da düğün esnasında gerçekleşmesini istediğiniz romantik ya da anısı olan bir sürprizi tekne yetkilisi ile anlaşarak düzenleyebilirsiniz. 

 

4-) Yiyecek/içecek tercihi

 

Yiyecek ve içecek seçimleriniz tekneden tekneye değişiklik gösteren ve fiyatı etkileyen faktörlerden bir diğeridir. Davetlilerinize özel bir yemek ve içki tercihinde bulunmak istiyorsanız bunlar ücrete tabii olacaktır. 

 

5-) Gösteriler

 

Havai fişek, lazer ve özel müzik performansları gibi faktörler de fiyatları belirleyici unsurlardır.

 

Düğününüze ekstra bir görsellik katılması, davetlilerinizin meraklı bakışlarıyla yapılan bir havai fişek gösterisi organizasyonunuza pozitif bir katkı sağlayacaktır.

 

Teknede Düğün Organizasyonu İçin Bütçe Planlaması

 

Fiyatları etkileyen faktörlerden sonra bütçe planlaması hakkında dikkat etmeniz gereken unsurlar var. Düğün süreciniz dahilindeki bütçe planlamasının kritik noktalarından olan tekne düğünü organizasyonu fiyatları için birçok tekneden fiyat teklifi alarak kıyaslama yapmanız son derece doğru ve bütçenize uygun bir organizasyon düzenlemenize yardımcı olacaktır.

 

Teknede Düğün İçin En Uygun Mevsim Hangisi?

 

Düğün sürecini planlayan çiftlerin aklındaki sorulardan bir diğeri de “Boğazda yapacağımız düğün organizasyonu için sadece yaz ayları mı uygun?” sorusudur. Yaz ayları her zaman organizasyonlar için tercih edilen aylardan en popüleridir. Ancak düğün zamanını sonbahar veya ilkbahara getirmek isteyen çiftler umutsuzluğa kapılmamalıdır. 

 

Teknede düğün, Boğaz’ın inanılmaz atmosferi altında tekne özelliklerine bağlı olarak dört mevsim yapılabilir bir organizasyondur. Ayrıca düğün gününüzde olumsuz bir yaz yağmuruna denk gelmeniz durumunda seçtiğiniz teknede mevsime göre açık veya kapalı alan bulunması avantajını kesinlikle kulak arkası etmemelisiniz. Seçeceğiniz teknenin mevsimsel özellikleri olması, olumlu ve olumsuz hava koşullarında kusursuz bir düğün yapmanızı kolaylaştırır.

 

Teknede Düğün İçin Süsleme Önerileri

 

Düğün mekanınızı belirlediniz. Peki ya teknenizi konseptlere göre süsleyerek düğününüze mükemmel bir hava katmaya ne dersiniz? İşte teknede düğün için süsleme önerileri;

 

Öncelikle düğün mekanını iyi tanımalısınız

 

Konseptinizde tercih edeceğiniz renkleri seçmek için öncelikli olarak düğün mekanınızın inceliklerine hakim olmalısınız. Boğaz’ın muazzam atmosferinde bir düğün mekanı tercih ettiyseniz düğün süslemeleri için deniz konseptine uygun en ideal renk mavi olacaktır.

 

Konseptiniz davetlilerinize etki etmeli

 

Teknede organize edeceğiniz düğününüz için konseptinizi oluştururken davetlilerinizi de bu hazırlığın bir parçası olarak görmelisiniz. Eğer sade bir düğün istiyorsanız süsleme tercihinizi açık renklerden ziyade daha çok koyu mavi tonlara kaydırmalısınız. Davetlileriniz tekneye ayak bastığı an düğününüzün atmosferine kapılmalı. 

 

Daha eğlenceli bir konsept peşindeyseniz dekorasyon konusunda da ince düşünmelisiniz. Düğün rengi konusunda tüm dekorları ve süslemeleri aynı renk yapamayacağınızdan dolayı fon olarak bakmanız daha mantıklı olacaktır. Bu sayede küçük ayrıntılarla birlikte süslemelerde tercih edeceğiniz renkler ile davetlilerinize pozitif bir etki ederek kusursuz bir düğün organizasyonuna imza atabilirsiniz.

 

Tekne Dekoru Oluştururken Gözden Kaçırmamanız Gereken Faktörler

 

Düğün konseptinizi tekne düğünü olarak belirledikten sonra dekor konusunda, eşinizle beraber ortak yönlerinizin bulunduğu farklı konseptler oluşturabilir, çift olarak size has konseptinizi teknede düğün organizasyonunda davetlilerinize gösterebilirsiniz. Bogazda.org platformunda yer alan teknelerin sizin için sunduğu farklı türdeki konseptlerin bulunduğunu unutmayın.

 

Boğazda düzenleyeceğiniz düğün organizasyonunda karar kıldıysanız süsleme konusunda en ince düşünülmesi gerekilen detaylardan biri bütünlük olacaktır. Örnek verecek olursak; Teknede düğün töreni yapacağınız için mekan olarak denizle bir bütün olacaksınız. Bu sebepten ötürü mavi renginin tonlarını harmanlayarak bir konsept oluşturmanız, teknede düğün organizasyonunuzun ihtişamlı ve zarif bir hale bürünmesini sağlayacaktır.

 

Teknedeki masalarda, mavi ve mavinin tonlarının tercih edilmesi bütünlük konusunda önemli bir unsurdur. Beyaz örtüler ve tabakların üzerinde, deniz yıldızı, dekoratif balıklar ve şamdanların yer alması dekorunuzla son derece uyumlu olacaktır.

 

Tekne Düğünü İçin Gelinlik Modelleri

Teknede düğün için gelinlik modeli
Teknede düğün için gelinlik modeli

İstanbul Boğazı’nda olağanüstü bir düğün organizasyonu ile dünya evine girecek gelin adaylarının gelinlik modelleri konusunda dikkat etmesi gereken belli başlı unsurlar var. Bunlardan birincisi gelinliğin rahatlığıdır. Rahatlığın neden çok önemli olduğunu şöyle açıklayabiliriz; Boğaz üzerinde ve hareketli bir organizasyon düzenlediğinizden dolayı sabit olmayan bir mekan sebebiyle rahatlık ve hareketinizin sizi rahatsız etmemesi son derece önemli bir unsurdur.

 

Kumaş seçiminizi deniz ortamına göre yapacağınızdan dolayı, ipek şifon veya tül gibi hafif kumaşlar tercih etmenizi öneriyoruz, kesim olarakta mini veya midi tasarımları tercih etmelisiniz. Düz kesim gelinlikler ve yırtmaçlı tasarımlar da teknede düğün organizasyonunuzda rahat hareket etmenize yardımcı olur.

 

Tekne Düğünü İçin Dans Seçimi

 

Öncelikle dans türünüzü seçmeden önce seçeceğiniz dansın mekanınıza uygunluğu konusunda internetten ve çeşitli yerlerden bilgi alabilirsiniz. Daha çok slow dansa ve Romantizm’e önem veren bir çift iseniz teknede mükemmel bir düğün töreni esnasında tango dansı ile davetlilerinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz. 

 

Slow dans yerine davetlilerinizin dahil dans etmek isteyeceği bir ortam yaratmak istiyorsanız, Ça Ça, Rumba, Salsa gibi düğün dansı seçenekleri boğazın enfes ambiyansında harika görüntüler ortaya çıkaracaktır. 

 

Düğün dansı konusunda bir de müzik seçimi oldukça önemlidir. Düğün töreninizde tercih edeceğiniz dans müziğinin süresi önemlidir. Müzik, kesinlikle 3 dakikadan kısa olmamalı. Bu konuda özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca seçtiğiniz dans türü ile müziğin uyumlu olmasına dikkat etmeniz önemli faktörlerden birisidir.

 

Tekne Tercihi

 

Teknede düğün organizasyonunuzu düzenleyeceğiniz teknenizin seçimi de önemli faktörlerden birisidir. Bogazda.org platformunda yer alan teknelerin özelliklerine, kullanıcı yorumlarına, çapa puanına ve fotoğraflarına göz atarak konseptinize uygun bir tekne olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz teklif aldığınız tekneler ile ön görüşme yaparak tekneyi yakından inceleme fırsatına erişebilirsiniz.

 

Düğün Sırasında Boğaz’da Görebileceğiniz Tarihi Yapılar

 

Tekne düğününüz esnasında Boğaz’ın tarihi yapılarının sizin en önemli gününüze eşlik etmeleri de tekne düğününün bir diğer güzelliklerinden biridir. Boğaz’da görebileceğiniz tarihi yapılar şöyle sıralanabilir;

 

 • Galata Kulesi
 • Topkapı Sarayı
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Çırağan Sarayı
 • Beylerbeyi Sarayı
 • Hidiv Kasrı
 • Rumeli Hisarı
 • Anadolu Hisarı

 

Bu gibi birçok yalı ve dini yapıyı görme fırsatını en yakından yakalayabilirsiniz. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altında görkemli görüntüler elde edebilirsiniz. 

 

Teknede Düğün Kaç Saat Sürüyor?

 

Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğün töreninizin süresi elbette ki önemlidir. Genellikle teknede düzenlenen düğün organizasyonları 4 saatlik turlardan oluşmaktadır. Seçeceğiniz teknenin sizden sonra bir etkinliği olmaması durumunda bu süreyi ekstra ücret vererek uzatabilmek için tekne yetkilisi ile görüşmelisiniz.

 

Teknede Düğün Organizasyonu Kalkış Noktaları Nerelerdir?

 

Bu tip organizasyonlarda katılımcılar genel olarak Beşiktaş, Kabataş, Ortaköy, Avcılar, Arnavutköy, Üsküdar gibi ana merkezlerden gerçekleşmektedir. Tekne yetkilisi ile görüşerek konumunuza özel olarak kalkış ve varış noktası belirlenip belirlenemeyeceğini öğrenebilirsiniz.

 

Teknede Düğün İçin Nasıl Teklif Alınır?

 

Sizlere sunduğumuz teknelerden teklif alabilmeniz için yapmanız gereken şey çok basit. Bogazda.org adresinden tekneler sekmesine tıklayarak platformda yer alan tekneleri inceleyebilir, düğününüz için en uygun teknelere fiyat teklif formunu doldurarak teklifte bulunabilirsiniz. Bu sayede organizasyon şirketlerinin bütçenizi aşan fiyatları yerine kendi konseptinize uygun seçeneklerde bir fiyat teklifi elde edersiniz. 

 

Boğaz’da organizasyon düzenleyen teknelere ulaşmakta sıkıntı çekmemek ve düğün süreci zarfında zaman kaybını önlemek adına bogazda.org sizin için en uygun tekneleri listeler ve düğününüzü organize etmenize yardımcı olur.

 

Teknede Düğün Organizasyonu İle Romantizm Dolu Saatler

 

Boğaz’ın enfes manzarası üzerinde birbirinden güzel manzaraların sizlere eşlik ettiği mükemmel bir atmosferde evlenmek, düğün töreninize ayrı bir romantiklik katacaktır. Düğününüz için özel olarak hazırlanmış olan tekne ile boğazda düzenleyeceğiniz bu romantik düğün etkinliği hem sizin için hem de davetlileriniz için muazzam olacaktır.

 

Şehrin yoğun temposundan uzaklaşarak gökyüzündeki yıldızların ve size eşlik eden şehir aydınlatmalarının yansıması ile romantizmin doruklarına ulaşacaksınız.

 

Alternatif Durumlar İçin B Planınızı Oluşturmayı Unutmayın

 

Teknede düğün organizasyonlarının her ne kadar büyüleyici yanı baskın olsa da olumsuz yanları da mevcuttur. Bu olumsuz yanlardan biride gününüze uymayan olumsuz hava koşullarıdır. Düğün saatinize paralel olarak başlayan ve artarak devam eden fırtına ve yağış organizasyonunuzu kötü yönde etkileyebilir. Bu durum, düğün töreninizin kusursuzluğunun bozulmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bogazda.org aracılığı ile organize ettiğiniz düğün töreninize uygun tekneleri tercih ederken tekne yetkililerine alternatif bir mekan sağlama imkanının olup olmadığını sormanız b planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

Bunlara ek olarak hava durumunu düğün günü yaklaştığı zamanlarda daha sık takip ederek düğün öncesi önlem alabilirsiniz.

 

Fotoğraf ve Video Çekimleri İçin Profesyonellerden Yardım Alın

 

Ömrünüz boyunca hatırlayacağınız bu önemli gününüzü kayıt altına almak oldukça önemlidir. Düğününüzü düzenleyeceğiniz teknenizin yetkilisine bu konuda hizmetlerinin bulunup bulunmadığını size yardım edebilecek profesyonel ekiplerinin olup olmadığını sormanız işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer teknede bu özellik yer almıyorsa ufak bir araştırma ile profesyonel bir prodüksiyon ekibi ile anlaşarak yıllar boyu unutamayacağınız güzellikte görüntüler elde ederek evliliğiniz süresince maziye geri dönüş yapabilirsiniz.

Telefon WhatsApp