Evlilik Öncesi Sendromu ve Tavsiyeler

4 sene önce | Yaşam
Evlilik Öncesi Sendromu ve Tavsiyeler

Evlilik, çiftlerin birbirini sevmesinden kaynaklanan ve ilişkileri ileri doğru kat ettiğinde beraber bir yuva kurma sonucu ile gerçekleşen bir tatlı bir olaydır. Bu sebepten ötürü evlilik, birbirini seven tüm insanlar için mutluluk sebebi olmaktadır. Bu yazımızda sizlere evlilik öncesi sendromu yaşamamanız için tüyolarda bulunacağız. Keyifli okumalar…

Çiftler Neden Evlenmek İster?

Uzmanların gözlemlerine göre kanıtlanabilir olduğunu gösterdiği evlilik öncesi sendromuna en iyi çözümlerden biri bu sorun hakkında düşünmek olacaktır.

İlk olarak evlilik, toplumların gelenek, örf ve adet yargılarına göre ortaya çıkmış her kültürde farklı uygulanabilen bir kurumdur. Bu yüzden kişiler arasında yaşanan duygusal mekanizma, aşk ve diğer olumlu duygular da, evlilik kurumunun kapısını açan nedenlerdir.

Bir insan evlenme kararı aldıysa, çift olarak siz ve partneriniz de bütün evlilik öncesi evreleri atlatmış olmanız anlamına gelmektedir. İşte asıl sorun bu noktada ortaya çıkıyor. Yaşadığınız coğrafyada evliliğin bir sonu olmayan ve aşırı mutlu bir yaşantı olarak lanse edilmesinden ötürü evlilik öncesi sendromu baş göstermektedir.

Evliliği Gerçeklerle Bağdaştırın

İkili ilişkiler konusunda uzman kişiler bu konuda daha iyi hissetmeniz için evliliğin kusursuz bir şey olarak görmemeniz gerektiğini öneriyorlar. İşin özü kafanızda kurguladığınız mükemmeliyetçi evlilik fikirleri tandansından kurtulmalısınız.

Hayatın dinamikleri gibi evlilik de birçok değişken öğeye tabiidir. Bu yüzden evlilik sırasında daha önce hissettiğiniz birçok duygu zaman zaman başkalaşıma uğrayabilir. Tüm evliliğiniz boyunca her şey net olarak kusursuz olmayacaktır ve zaten kusursuz olma gibi bir durumu da olmamalıdır.

Evlilik Öncesi Sendromu Yaşamamanız İçin Emin Adımlar Atın

Yukarıda bahsettiğimiz bütün detaylar evliliğe gidilen yolda, evlilik adaylarının evlilik süresince asıl amaçlarını şaşırmalarındaki önemli başrollerden biridir.

Evlilik öncesi yaşadığınız sendromun etkisi ile en ufak problemler bile aranızda büyük bir kavgaya yol açabilmekte. Gelinlik modeli, damatlık modeli hatta ve hatta evinizde kullanacağınız koltuğun rengi bile hayatınıza ortak edeceğiniz insan ile aranızda büyük sorunlara yol açabiliyor.

Evlilik sendromu etkisinde olduğunuz için bu olayları önem derecesi yüksek olaylar olarak düşünebilirsiniz ancak o zorlu süreç geçtikten sonra hepsinin aslında çok basit detaylar olduğu ile yüzleşecek ve birbirinizle şakalaşmaya gidecek kadar önemsiz olduğunu farkedeceksiniz.

Her ne kadar gülüp eğlenseniz bile o sıra karşınızdaki insanın kalbini kırdığınızdan dolayı büyük bir üzüntü yaşamanız çok normal. Bu sebepten ötürü evlilik öncesinde yaşadığınız ve oldukça normal olan evlilik stresi sorununu hayatınızı paylaşacağınız insana mal etmemeye çalışmalısınız.

Sizlere bu yazımızda evlilik öncesi sendromu hakkında sizlerin ufkunu açacak konulara değindik. Bir diğer evlilik sendromlarından biri olan düğün stresi hakkında kuşkularınız varsa blog sayfamızdan ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Düğün mekanı hakkında kararsız kaldıysanız Boğazda.org aracılığı ile son derece lüks ve kusursuz bir organizasyon olan tekne düğünü organizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Teknede düğün hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yine blog sayfamıza göz atabilirsiniz.

Erkek adaylar için evlenme teklifi son derece seçici davranılan bir iştir. Siz de evlenme teklifi fikirleri hakkında kararsızsanız evlilik teklifi fikirleri yazımızı okuyabilir ve sevdiğinize büyüleyici bir evlenme teklifi yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için sizlere önerimiz lüks bir yatta evlilik teklifi ve yat kiralama hizmeti olacaktır. Şimdiden sevgi ve saygı dolu mutlu bir hayat dileriz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp