Taksim’de Yapılacak 5 Aktivite Önerisi

4 sene önce | Mekanlar
Taksim’de Yapılacak 5 Aktivite Önerisi

Blog yazımızda sizlere Taksim’de Yapılacak 5 Aktivite önerisi hazırladık, Binlerce yıllık kültürü olan İstanbul’a seyahat etmek istiyorsanız veya hayatınızı İstanbul’da idame ettiriyorsanız Taksim’de yapabileceğiniz birçok aktivite sizleri bekliyor.

Sizlere bu yazımızda Taksim’de yapabilecek aktiviteleri sıralayacağız. Siz de İstanbul’un sembol semtlerinden Taksim’e uğrayarak mükemmel bir gün geçirebilirsiniz. Keyifli okumalar…

Tarihi Pasajlara Uğrayın

Taksim’de Yapılacak 5 Aktivite yazısının ilk sırasında, Taksim, mazisi oldukça eski tarihlere dayanan tarihi pasajları ile meşhur bir bölgedir. Atlas Pasajı, Aznavur Pasajı, Çiçek Pasajı, Halep Pasajı ve Suriye Pasajı gibi tarihi pasajlara uğrayarak ihtiyacınız olan ürünleri uygun fiyata bulabilirsiniz.

İbadethaneler

Eğlence ve yeme-içme kültürü bakımından son derece hareketli olan Taksim, tarihi ve kültürel geziler açısından da oldukça zengin bir bölgedir. Pasajlar, tarihi binalar, cami ve kiliseler gibi tarihsel bir birikime sahip olan Taksim, genel olarak söylemek gerekirse kozmopolitik bir semttir.

Taksim’de gezebileceğiniz cami ve kiliseler arasında St. Antuan Kilisesi, Hüseyin Ağa Camii, Cihangir Camii ve St. Louis Fransız Latin Kilisesi gibi önemli yerler bulunmaktadır.

Eğlence Mekanları

İstediğiniz gibi dans edip eğlenebileceğiniz barlara ve şık restoranlarıyla eğlence isteyen kişilerin rotası olan Taksim, aynı zamanda salaş kafeleri ile de adından söz ettirmektedir.

Asmalımescit, Çiçek Pasajı, Nevizade, Küçük Beyoğlu, İstiklal Caddesi, Tünel, Galata, Cezayir Çıkmazı ve Karaköy gibi bölgelerde bulunan yüzlerce eğlence mekanı, gününüze neşe katmaya aday yerlerden.

Taksim’in Sembolü İstiklal Caddesi

Türkiye’nin en ünlü ve en hareketli caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde yürüyüş veya alışveriş yapabilirsiniz. Cadde üzerinde bulunan restoranlarda kahvenizi yudumlarken kitabınızın sayfalarını karıştırabilirsiniz. Gezi turunuzda sizlere sayısız alternatif sunabilen İstiklal Caddesi, günün her saati renkli ve hareketlidir.

Tarihten Kopamayan Semtler

Taksim’in bu denli meşhur olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biride hiç şüphesiz ki Taksim etrafında yer alan hareketli semtlerdir. Taksim ve çevresinde yer alan komşu semtleri de ziyaret ederek Taksim gezinizi noktalamamanızı tavsiye ediyoruz.

Sizlere bu yazımızda İstanbul’un sembol semtlerinden Taksim’de yapabileceğiniz aktiviteleri sıraladık. İstanbul hakkında tarihi bir tur yapmayı planlıyorsanız Boğazda.org aracılığı ile düzenleyebileceğiniz boğaz turu organizasyonlarını değerlendirebilirsiniz. İstanbul’un yerlisi olanlar içinde tekne kiralama ve yat kiralama seçenekleri ile birçok organizasyon düzenleyebilirler.

Teknede düğün, teknede mezuniyet, teknede doğum günü, yatta evlilik teklifi, teknede kahvaltı, boğazda akşam yemeği, boğazda yüzme turu, adalar turu gibi organizasyonları yemekli/yemeksiz seçimlerinizle süsleyerek unutulmaz bir anıya çevirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp