Düğün Mekanı Tavsiyesi İsteyenler için 4 Tavsiye

2 sene önce | Mekanlar
Düğün Mekanı Tavsiyesi İsteyenler için 4 Tavsiye

Düğün mekanı tavsiyesi yazımızı bogazda.org olarak en ince ayrıntısına kadar düşünüp yazdık.

Yaz aylarına girdiğimiz şu dönemlerde düğünler için hazırlıklar hızlanmış durumda. Düğün mekanı tavsiyesi için farklı mekanlar değerlendirmek isteyenlere bu yazımızda 4 ideal mekan önerisinde bulunduk. İşte o mekanlar ve dikkat etmeniz kritik noktalar.

Deniz Kıyısı

Deniz her zaman konseptler açısından ilgi çeken ve popüler bir tercihtir. Geçmişte ve günümüzde de denize kıyısı olan mekanlar tıpkı teknede düğün gibi lüks ve görkemli düğün mekanları olarak tercih ediliyor. Denize karşı kumsalda mükemmel bir düğün düzenlemek istiyorsanız hava koşullarına dikkat etmelisiniz. Bir diğer dikkat edeceğiniz unsur ise kumsalın yeteri kadar temizlenmiş olmasıdır. Misafirleriniz için kumsala özgün ahşap yollar hazırlamayı ihmal etmemelisiniz.

Doğa İçinde Mükemmel Bir Düğün Deneyimi

Stresten, trafikten, yoğunluktan uzak doğanın içinde doğanın müthiş huzurlu sesi ile bir düğün mü hayal ediyorsunuz? Hayalinizdeki gibi bir düğün için size kır düğününü öneriyoruz. Tabii ki kır düğünü organizasyonu düzenlerken diğer mekanlarda olduğu gibi dikkat etmeniz gereken birçok şey mevcut.

Kır düğünü organizasyonunuzu ayarladınız ve ayarladığınız tarihte hava nemli ve yağışlı ise, yağıştan dolayı yumuşayacak olan zemine karşı tedbir olarak ayakkabılarınızı kesinlikle iyi seçmelisiniz. Kır düğünlerinde bir diğer dikkat edilmesi gereken kritik nokta ise çimenlerin bakımının iyi yapılmış olmasıdır. Baş ağrıtan bir leke olan çimen lekesine maruz kalmamak için çimenler konusunu dikkate almalısınız.

Malum kır düğünü denilince mükemmel doğa tasviri ve huzur akla gelmekte. Ancak işin diğer boyutuna baktığımızda böceklerin misafirlerinizin canını sıkabileceği konusunu atlamamalısınız. Böcek ilaçlaması konusunda olası bir tatsızlığa karşı işletme sahibi ile konuşup anlaşmanızı öneririz.

Havuz Başı Düğünleri

Her ne kadar son zamanlarda düğün için daha doğal mekanlar tercih edilse de elbette havuz başı düğünler de halen favoriler arasında yer alıyor. Özellikle göl ya da denizin olmadığı yerlerdeyseniz ve hiçbir işi şansa bırakmak istemiyorsanız, otellerin ya da ayrı tesislerin havuz başında güzel bir düğüne imzanızı atabilirsiniz. Dediğimiz üzere, muhtemelen kapalı bir alan ve yerleşik düzene sahip olacağınız bu alanlar, işini şansa bırakmak istemeyenler için iyi bir seçenek olacaktır. Havuz üzerine farklı süslemeler, köprü eklentileri gibi özel taleplerinizle de gecenize ışıltı ve hoş bir görüntü katabilirsiniz.

Tarihi Mekanlar

Kapalı mekanlarda düğün mekanı tercihinde bulunan çiftlerin hayallerindeki en önemli mekanlar bildiğiniz gibi tarihi mekanlardır. Saraylar, köşkler, yalılar ve mimarisiyle 7 den 70’e herkesin ilgisini çeken daha birçok yapı, düğün konsepti açısından yoğun bir ilgi görmektedir. Sanat ve tarihi yapıları seviyorsanız düğün mekanınızı bu görkemli atmosferlerde tercih edebilir, misafirleriniz için de ilgi çekici bir alan oluşturabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda düğün mekanları hakkında kararsız kalmamanız için mekan önerilerini derledik. Boğazda.org Tekne Kiralama aracılığı ile teknede düğün veya yatta düğün organizasyonu gibi lüks bir konsept için teknelerden teklif alabilirsiniz.

Etiketler:
Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp