Manzarası İle Meşhur 5 Güzel Mekan

4 sene önce | Mekanlar
Manzarası İle Meşhur 5 Güzel Mekan

Bu blog yazımızda sizlere Manzarası İle Meşhur 5 Güzel Mekan önerisi yapacağız ve ufak ipuçları vereceğiz. İstanbul, tarihi yapıları ve Boğazı ile Türkiye’nin dünyaya kendini kanıtlamış olan dünya şehirlerinden birisidir. Yerli, yabancı her kesimden insanlar için İstanbul hatıralar barındıran bir şehirdir.

Toplum yapısında birbirinden farklı etnik kültüre sahip olan İstanbul, bölgeleri açısından birçok manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Sizlere bu yazımızda İstanbul’da manzarası ile İstanbulluları mest eden mekanlardan bahsedeceğiz. İşte İstanbul’da yer alan 5 manzaralı mekan!

Mecidiye Köşkü Terası

Manzarası İle Meşhur 5 Güzel Mekan ilk sırasında Mecidiye Köşkü Terası var. Kız Kulesi’ni tam karşıdan izlemenize olanak sağlayan Mecidiye Köşkü Terası manzara açısından son derece ihtişamlıdır.

Mecidiye Köşkü Terası Topkapı Sarayı’nın bahçesinde yer almaktadır. Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan teras, bir nevi Boğaziçi’nin ana çizgisini şekillendirmektedir.

Tophane, Sarayburnu, Dolmabahçe, Beşiktaş, Boğaziçi Köprüsü ve Adaları keyifle izleyebileceğiniz terasa mutlaka gidilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Molla Aşkı Parkı

Yeşil atmosferi ile sizleri doğallığa doyuran Molla Aşkı Parkı, renkli ve sevimli bahçesinde yer alan kafeleriyle daima ilgilerin odağı olmuştur. Sütlüce, Galata ve Fener gibi semtleri hayran bıraktıran bir açıdan izleyebileceğiniz parka, dilerseniz dışarıdan yiyecek getirebilir, isterseniz de bölgedeki kafelerden satın alabilirsiniz.

Nakkaş Tepe

Nakkaş Tepe; sessiz ve sakin mekanları tercih edenler için oldukça uygun bir bölge. Çırağan Sarayı ve Ortaköy Camii gibi ihtişamlı yapıları görebildiğiniz tepede sıcak çayınızı yudumlarken İstanbul’un mükemmel manzarasına dalıp hayallere kapılabilirsiniz.

Yavuz Sultan Selim Cami Avlusu

Doğu Roma zamanından beri 5. tepe olarak anılmaya başlayan Yavuz Sultan Selim Tepesi, İstanbul‘u geniş bir açıdan izleyebilmek için öne çıkan mekanlardan biridir.

Caminin avlusunda bulunan sekizgen türbe ise maneviyatı kuvvetlendiren öğelerden biridir. Ayrıca Yavuz Sultan Selim’in annesi Hafsa Sultan’ın ve Abdülmecid’in türbeleri de bu camii de yer almaktadır.

Büyük Çamlıca Tepesi

Dünyanın eşi benzeri olmayan şehirlerden İstanbul’da ziyaretçi akınına uğrayan bir bölge ise Büyük Çamlıca Tepesi’dir. 268 rakıma sahip olan bu tepe, Avrupa Yakası’nda bulunan gökdelenlere karşı bir renk cümbüşü olarak görülür.

Tepeye çıktığınız vakit manzara boyunca sizlere; Galata, Haydarpaşa, Rumeli Hisarı, Kandilli, Topkapı ve Sultanahmet ve Adalar’ın müthiş manzarası dahil olur. Panoramik bir bakış açısı fırsatı ile günün her saatinde sizi şaşırtacak güzellikte olan Çamlıca Tepesi’ne çıktığınız zaman bol bol fotoğraflar çekerek bir takım hatıralara sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere İstanbul’un manzarası ile meşhur bölgelerinden bahsettik. Siz de İstanbul Boğazı’nda mükemmel saatler geçirmek istiyorsanız Boğazda.org aracılığı ile yat kiralama, tekne kiralama veya teknede düğün etkinlikleri ile güzel bir hafta sonu aktivitesi yaşayabilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp