İstanbul Boğazı’nın Meşhur Semtleri

2 sene önce | Öne Çıkanlar
İstanbul Boğazı’nın Meşhur Semtleri

Tarihin ve doğal güzelliklerin birleştiği özel şehirlerden biri olan İstanbul, Boğaz’da görenleri hayran eden semtleriyle de dünyada ünlenmiş bir şehir. Bu yazımızda sizlere İstanbul Boğazı‘nın meşhur semtleri ni aktaracağız. Boğazda tekne kiralama seçenekleri ile sizde harika bir boğaz turu düzenleyebilirsiniz.

Beşiktaş

İstanbul’un en eski ve bilindik semtlerinden biri olarak sayılan Beşiktaş, İstanbul Boğazı sırası boyunca pek çok önemli eseri bünyesinde barındırıyor.

Dolmabahçe Sarayı, Deniz Müzesi, Çırağan Sarayı, Yıldız Parkı gibi tarihte önemli yeri bulunan yapılar Beşiktaş’ta yer alıyor. Beşiktaş ayrıca hareketli yaşamı ve alışveriş merkezleri ile İstanbul’a yabancı turistlerin ve İstanbul’a yeni ayak basmış yerlilerin ilk ziyaret ettiği noktalardan biridir.

Ortaköy

Beşiktaş’ın hemen yanında bulunan Ortaköy, 1855 yılında Sultan Abdülmecid tarafından inşa ettirilen Büyük Mecidiye Camii ile İstanbul’un sembol semtlerinden biridir. Balıkçı tekneleri, şehir içi tur düzenleyen vapurlar ve özel yatları ile oldukça şirin bir bölge olan bu sahil kesiminde yat kiralama ve tekne kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Arnavutköy

İstanbul’un boğaz bölgesinin geleneksel havasını taşıyan ender semtlerden biri olan Arnavutköy, Boğaz’ın sevilen semtlerinden biri. Tarihi yapıları ile İstanbul aşıklarını kendine hayran eden bir auraya sahiptir. Sahilinin muazzamlığı da İstanbullular’ın ve şehre yeni gelen ziyaretçileri etkisi altına almayı başarmaktadır.

Bebek

Boğaz’ın popüler olan semtlerinden biri olan Bebek, aynı zamanda şehrin en lüks semtlerinden biri. İnsan popülasyonu olarak bu semtin yerlilerinin düzenli bir hayatı vardır. Bebek semtinin kendine has lezzetlerini tatmanızı ve yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.

Emirgan

Emirgan Parkı bu semtin en bilindik yerlerinden biridir. Osmanlı döneminden beri İstanbul’un en sakin semtlerinden biri olmayı başarabilmiştir. İstanbul Boğazı havası almak isteyenlerin ilk uğradığı yerlerden olan Emirgan, Osmanlı sultan ve paşalarının konaklarını da içinde barındırarak ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

İstinye

İstanbul’un sempatik semtlerinden biri olan İstinye, balıkçıların oldukça yoğun olduğu bir semtti eski zamanlarda. Günümüzde eski popülerliğini yitirsede tarihi yapıların korunduğu bir semt olmayı başarmıştır.

Beykoz

Anadolu Yakası’nın tarihi semtlerinden biri olan Beykoz, yeşil bölgeleriyle dikkat çeken huzurlu ve sakin yerleşim bölgelerinden biridir. Meşhur Kanlıca Yoğurdunu yemek için Beykoz’a gelebilirsiniz.

Sizde bu tarihi ve huzuruyla insanları mest eden boğaz hattını incelemek ve İstanbul Boğazı’nın Meşhur Semtleri arasında tarihsel bir yolculuk yapmak istiyorsanız boğazda.org aracılığı ile boğaz turu organizasyonu düzenleyebilir veya tekne kiralama seçenekleri ile boğazda kendinize mini bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Boğazda.org vasıtası ile teknede düğün, teknede doğum günü, teknede şirket yemeği, boğazda akşam yemeği, yatta evlilik teklifi, teknede iftar, teknede mezuniyet gibi organizasyonları düzenleyebilir ve yat kiralama seçeneğinden yararlanarak hayallerinizdeki boğaz organizasyonunu oluşturabilirsiniz.

Etiketler: , ,
Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp