Gelin Diyeti Listesi ve Gelinlere Özel Tüyolar

4 sene önce | Öne Çıkanlar
Gelin Diyeti Listesi ve Gelinlere Özel Tüyolar

Gelin adayları için oldukça önemli konulardan biri olan zayıflama konusuna çare olarak şok diyetler maalesef sağlık için elverişsiz olabiliyor. Tekne Düğününden önce gelin diyeti ile doğru ve inançlı bir planlama takvimi oluşturursanız düğün günü hayalinizdeki, fit görünüme ulaşmanız oldukça kolay.

Sizlere bu yazımızda;

Gelin diyeti nasıl yapılır?

Düğün öncesi kilo verme programı nasıl olur?

Gelin Diyeti İle 1 ayda 10 kilo verilir mi?

gibi gelin diyeti ile ilgili merak ettiğiniz soruları cevapladık. Keyifli okumalar…

1-Düğünden Önce Kilo Artışını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

  • Düğünden önceki zaman dilimi dahil hayatınızın her döneminde mutlaka düzenli bir şekilde su içilmelisiniz. Her gün 2-2,5 litre arası su tüketmeniz önerilmektedir.
  • Yemek konusuna gelirsek gün içindeki 3 ana öğün için düzenden kopmayacak şekilde zaman ayırılmalısınız. Öğünlerde kesinlikle sebze, salata ve protein ağırlıklı olmalı.
  • Çay ve kahve tüketimi azaltılmalı. Fazla çay ve kahve tüketimi sinir sistemini olumsuz bir şekilde etkiler. Konuyu genişletirsek; çay ve kahve tüketimi vücuttaki suyu dışarı atar ve bunun tekrar takviyesini yapmak gerektiği için bol su tüketmek gerekir. Aksi durumda kilo artışı gerçekleşebilir.

2-Düğün Stresi Olayına Dikkat

Stres her açıdan insan vücuduna zararlı bir durumdur ve vücudun doğal akşını bozabilir. Düğün stresine kapılan gelin adayları, her gün iki fincan papatya ve melisa gibi bitki çayları tüketmeyi ihmal etmemeliler. Düğün stresi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız blog sayfamızı inceleyebilirsiniz.

3-Sağlıklı Bir Şekilde Gelin Diyeti Nasıl Olur? 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

  • Diyet başlangıcında karşılaşacağın bazı durumlarda istediğin seviyeye gelemeyebilirsiniz. Vücudun bu döneme alışma ihtiyacı olduğundan sabretmeli ve azimli olmalısınız.
  • Stresi önleyemezseniz kilo vermeniz aksayabilir.
  • Fiziksel aktivite için farklı türden bir program düzenlemeniz gerekebilir.
  • Gelin diyetine hangi kararlılıkta devam etmenize bağlı olarak 1 ayda vereceğiniz kilo vücut tipine ve metabolizmanıza göre değişim gösterebilir. Sağlıklı ve stressiz bir vücut ile yapılan bir diyette 10 kilo vermeniz kuvvetle muhtemeldir.

4-Uzak Durulacaklar Listesi

Zorlu ve heyecanlı düğün telaşı sırasında bazı gelin adayları hazır besinlere, hazır yiyeceklere ve hamurlu besinlere yönelerek bağışıklık sistemlerine büyük darbe vuruyorlar.

Hazır besinler çok fazla tuz içerir. Hazır besin sonucu vücudunuza ulaşan tuz sıvıyı tutar ve ödem oluşumuna sebep olur. Bu yüzden hazır besinlerden düğün sürecinde kesinlikle uzak durmanız gerekiyor.

Abur cubur veya basit karbonhidrat tüketimi, kan şekerinin ayarsızlaşmasına sebep olabiliyor ve bu sebepten ötürü daha fazla şekerli besinler tüketme isteği hissediyorsunuz. Bu nedenle şeker olan her şeyden mümkün olduğunca uzak kalmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Siz de düğününüz öncesi gelin diyeti yaparak fit bir şekilde misafirlerinizin karşısına çıkabilirsiniz. Teknede düğün organizasyonu düzenleyecekseniz bogazda.org platformunda yer alan teknelerden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp