Gelin Çiçeği Seçimi ve Gelin Çiçeği Fiyatları

4 sene önce | Öne Çıkanlar
Gelin Çiçeği Seçimi ve Gelin Çiçeği Fiyatları

Düğünde gelin adayları tarafından en çok önem verilenler detaylardan biri olan gelin çiçeği, her sezon değişen trendlere göre gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Gelin adaylarının tercih anında zorlandıkları gelin çiçeği, gelinliğin estetik ve şık görünmesinde katkısı bulunan detaylardan. Gelin çiçeği seçimi, yapımı ve hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir, hangi renkler kullanılmalıdır? sorularının cevabını bu yazımızda öğreneceksiniz. Keyifli okumalar.

Gelin Çiçeği Yapımı ve Seçimi

Gelin adaylarının bir kesimi tarafından gelin çiçeğinin tercihi kolay olduğu yargısı dile getirilse de aslında bu seçim olduğundan daha zordur. Gelinlik modelleri arasından içinize ve düğün konseptinize sinen gelinliğinizi seçtikten hemen sonra gelin çiçeği seçimine yoğunlaşmalısınız.

Aksi taktirde gelinliğe ve gelin aksesuarlarıyla uyumsuz olan bir tercih sizi düğün stresine sürükleyebilir. Gelinlik için çiçek tercihi yaparken en önemli noktalardan biri hiç şüphesiz çiçeğin yapay mı yoksa canlı mı seçileceğidir. İşte canlı gelin çiçeği ve yapay gelin çiçeği arasındaki farklar.

Canlı Gelin Çiçeği

Genel olarak bahar ve yaz aylarında kır düğünü konsepti ile düğünlerini gerçekleştiren gelinlerin seçimi olan canlı çiçekler, düğün konsepti ile muazzam bir aura yakalıyor. Doğanın mükemmel atmosferi ile yeşillikler içinde yapacağınız kır düğünün de canlı gelin çiçeğiniz ile geceyi en uygun şekilde tamamlayacağınıza emin olabilirsiniz.

Canlı gelin çiçeği seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, çiçeklerin misafirlerinizin gözüne harika gözükmesi için kullanılan boyalardır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise boyanmış çiçeklerin gelinliğinizde leke oluşumuna sebep olabilir.

Bu nedenle çiçek seçimini yapacağız yere ya da sipariş edeceğiniz yerden doğal renkli çiçekler hakkında bilgi almalısınız.

Yapay Gelin Çiçekleri

Canlı gelin çiçeğinin aksine sonbahar aylarında sıkça tercih edilen çiçek türlerinden olan yapay gelin çiçekleri, klasik görünümlü gelinliklerin kurtarıcısı niteliğindedir. Canlı çiçeklerde seçebildiğiniz gibi yapay çiçeğinizde de dilediğiniz renkleri seçebileceğinizi unutmamalısınız.

Sizlere bu yazımızda gelin çiçekleri hakkında bilmeniz gerekenleri aktardık. Siz de bu tatlı telaşınızı son derece iyi yönetmek istiyorsanız çiçek tercihinize dikkat etmelisiniz.

Boğazda.org aracılığı ile boğazda organizasyon yapmak oldukça kolay ve tekne kiralama, teknede düğün veya yatta düğün organizasyonu ile muhteşem bir yaz düğünü gerçekleştirebilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp