Düğün Mekanına Özel Gelinlik Modelleri Seçimi

4 sene önce | Öne Çıkanlar
Düğün Mekanına Özel Gelinlik Modelleri Seçimi

Yaklaşmakta olan büyük güne bir gün daha yaklaştın. Düğün mekanı gibi zor bir seçim ayrımını da atlattın. Şimdi sıra düğün sürecinin en önemli aşamalarından biri olan gelinlik modeli seçiminde. Bu yazımızda sizlere hangi mekana hangi gelinliğin uyacağı konusunda tüyolar derledik. Keyifli okumalar.

1-Açık Havalar için Gelinlik Modelleri

İlkbahar ve yaz aylarında dünya evine girmeyi planlayan çiftlerin tercihi büyük çoğunlukla açık havada organize edilen düğün mekanları oluyor. Kır düğünü, plaj düğünü, tekne düğünü gibi örnekler çoğaltılabilir. Siz de düğününüzü açık hava düğünü olarak düşünüyorsanız aşağıda sizler için derlediğimiz gelinlik modelleri önerileri işinize yarayabilir.

a) Kır Düğünü İçin Gelinlik Modelleri

Havaların güzel olduğu dönemlerde akla ilk gelen düğün mekanı pek tabii ki klasikleşmiş olan kır düğünleri oluyor. Kır düğünü için gelinlik modeli tercihlerinde ise uçuş uçuş gelinlikler zirvedeki yerini koruyor.

İlkbahar ve yaz aylarında tül, uçuş uçuş, organze veya şifon gelinlikler gibi sıcak havada bunaltmayacak, terletmeyecek hafif kumaşlı gelinlik tasarımları ile son derece şık görünme şansına sahipsiniz. Düğünlerini Eylül ve Ekim döneminde düşünen Sonbahar gelinlerine ise ipek ve dantel gibi kumaşlardan oluşturulmuş askılı, salaş ve kollu gelinlik modellerini öneriyoruz.

Kesim biçimi prenses kesim gelinlikler tarzı taşıması daha zor olan modellere kıyasla, düz ve A kesim ile yarım balık gelinlikleri seçerek hem davetliler arasında hem de çim alanda rahat etme şansını elde edebilirsin.

Kır düğünü düşünen çiftler gelinlik modelleri kıyaslaması yaparken düğün konseptini ve tarzını da mutlaka kıyas listesine eklemeliler. Gypsy temalı, bohem tarzda bir düğün planlayanlar için, püsküllü, salaş bohem gelinlik modellerini düşünebilirsiniz.

b) Teknede Düğün İçin Gelinlik Modelleri

Teknede düğün gibi lüks bir düğün organizasyonu düzenleyecek olan gelinlerin dikkat etmesi gereken noktaların başında gelinliğin vücuttaki rahatlığı geliyor. Bunun nedeni ise deniz üzerinde olduğunuzdan sabitlik kavramının bulunmaması nedeniyle rahatlık ve hareket kabiliyetinin en yüksek düzeyde olması son derece önemli.

Kumaş tercihi bakımından ipek şifon veya tül gibi hafif kumaşlar tercih edilebilir, kesim olarak ise midi veya mini tasarımları öneriyoruz. Düz kesim gelinlikler ile yırtmaçlı tasarımlar da tekne düğünü töreninde rahat hareket etmene kolaylık sağlar.

Teknede rahat hareket etmek isteyen gelinlere hayat kurtaran bir tüyo; Gelin ayakkabılarını kısa veya kalın topuklu modellerden seçersen ayakta geçirdiğin süre zarfında zorluk çekmen minimuma iner.

Teknede düğün yapmayı planlıyorsanız bogazda.org aracılığı ile sizlere sunulan teknelerden fiyat teklifi alarak muazzam bir tekne düğünü düzenleyebilirsiniz. Ayrıca tekne turu ve boğazda organizasyon gibi birçok organizasyonu düzenlemek için platformu ziyaret edebilirsiniz.

Plaj Düğünü Gelinlikleri

Plaj düğünleri son derece eğlenceli ve unutulmaz anlara sahip bir düğün mekanı olarak bilinmektedir. Gelinler için ise plaj düğününde gelinlik tercihi olarak akıllara ilk olarak dekolteli gelinlikler geliyor. Uçuş uçuş kumaşlardan hazırlanmış düşük omuzlu, derin sırt dekolteli ,transparan gelinlik modelleri ve kumsal düğünleri için tercih edilesi seçeneklerdendir.

Kumsal düğünü için gelinlik modellerine uygun kumaş ise şifon, tüller ve ipek kumaşlarıdır.

Sizlere bu yazımızda düğün mekanlarında tercih edeceğiniz gelinlik modellerini sıraladık. Siz de konseptinize göre rahatlıkla gelinliğinizi seçebilirsiniz.

Bogazda.org ile boğaz üzerinde birçok organizasyon düzenleyebilirsiniz. Bunlardan bazıları; Teknede Kahvaltı, Boğazda Akşam Yemeği, Tekne Turu, Boğaz Turu, Boğazda Evlilik Teklifi, Boğazda Yemek, Teknede Mezuniyet, Teknede Doğum Günü, Boğazda Türk Gecesi , Yat Kiralama, Tekne Kiralama gibi organizasyonlar harici de birçok özel etkinliği düzenleyebilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp