Tekne Turu ve İstanbul Tekne Turları

4 sene önce | İstanbul Boğazı
Tekne Turu ve İstanbul Tekne Turları

Tekne turu, çoğu tatil sever ve deniz severin yapmayı planladığı mükemmel bir organizasyon çeşididir. Bu tur sayesinde katılımcılar çeşitli denizlerde veya İstanbul boğazında mavinin ve tarihi yapıları görmenin keyfini çıkartmakta.

Sizlere bu yazımızda tekne turu sırasında kazanacağınız deneyimleri, Aynı zamanda fiyatları ve merak ettiğiniz her şeye yanıt bulmaya çalışacağız.

Tekne Turu ve İstanbul Tekne Turları

Tekne Turu Kaç Saat Sürmekte?

 • İstanbul’da Tekne Turu yapmayı düşünüyorsanız; Boğaz hattındaki turlar motoryat ve gezi teknelerinin çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda organizasyonlar yaklaşık 2 ila 3 saat aralığında sürmektedir.
 • İsteğe bağlı olarak ve teknenin uygunluğu göz önünde bulundurularak turunuzun saatini uzattırabilme şansınıza sahip olabilirsiniz.

Tekne Turu’nda Tur Rehberi Olacak mı?

Bogazda.org platformu aracılığı ile seçtiğiniz motoryat ve gezi teknelerinin özelliklerine göre bu soruya yanıt bulabilirsiniz. Aynı zamanda Ek ücret ödemek kaydıyla tekne yetkilisine bir rehber ayarlatabilirsiniz.

Boğazda Türk Gecesi Gibi Etkinlikler Tur Dahilinde mi?

Katılımcılar boğaz turu etkinliklerinde pek tabii ki yeme/içme gibi ihtiyaçlarını da karşılamak istemekteler. Bu doğrultuda bazı tekne ve yatların kapasitesine göre belirlenen ve siz katılımcılara boğazda türk gecesi gibi gösterili ve geleneksel yemeklerle lezzeti doruğa çıkaracak etkinlikli turları bogazda.org aracılığı ile teklif alarak öğrenebilirsiniz.

Bu etkinlik sırasında hem İstanbul Boğazı’nın mükemmel manzarasını panoramik olarak kayıt altına alabilirsiniz. hem de Canlı müzik ile muazzam saatler geçirebilirsiniz ve unutulmayacak bir etkinlik yaşayabilirsiniz.

Tekne Turu İçin Gerekli Aksesuarlar Nelerdir?

Yaz aylarının ortasında olduğumuz şu günlerde tekne turlarındaki artış gözle görülür derecede yükselmiş durumda. Bu doğrultuda Katılımcı ve katılımcı adayları sıcaklardan uzaklaşıp boğazın serin sularına hücum etme gereksiminde buluyorlar kendilerini.

Ancak her ne kadar boğaz havası serin olsada güneşin kızgın ve yakıcı özelliği göz ardı edilmemelidir.

Tekne Turu esnasında alınacakları sizler için şöyle listeledik;

 • Güneş gözlüğü
 • Şapka
 • Güneş kremi

Tekne Turları ve Avantajları

Öncelikle tekne turları şehir hayatındaki monotonluğu atmak isteyenlerin yaz aylarındaki en büyük etkinliklerinden biridir. Aynı zamanda bu turlar sayesinde misafirler birçok avantajdan faydalanmaktadır. Peki tur teknesi ve avantajları nelerdir?

 • Katılımcı sayısı yüksek olan bir grubun seçtiği tekneye bağlı olarak ücretsiz içecek ve alkol servisinin bulunması.
 • Yiyeceklerin yine teknenin özelliğine bağlı olarak ücretsiz ve servis dahilinde olması.
 • İstanbul Boğazı ve İstanbul’un asırlık tarihini Boğaz üzerinde iken canlı olarak görerek dinlemek.
 • Boğaz’ın eşsiz atmosferi sayesinde stresinizden kurtulma şansı.
 • İstediğiniz iskeleden kalkış fırsatı olduğu gibi iniş fırsatının da bulunması.

İstanbul Tekne Turu Fiyatları Ne Kadar?

Tur Teknesi fiyatları yukarıda bahsettiğimiz özellikler dahilinde değişkenlik gösteren unsurlardır. Fiyatlar genellikle teknenin özellikleri, büyüklüğü, sizin istekleriniz doğrultusunda oluşmaktadır. Ek özellik istediğiniz her istek fiyata etki eden unsurlardandır.

Tekne turu fiyatlarından önce düşük sayılı gruplar için İstanbul yat kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. 25 kişiye kadar olan gruplarınız için daha uygun fiyatlara kaliteli hizmet için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Alternatif ve Özel Tekne Turu Nasıl Oluşturulur?

Bu maddemizde ise kendisine özel bir tur etkinliği isteyen katılımcılarımız için alternatif tur nasıl yapılabilir? onu listeleyeceğiz.

 • Öncelikle nasıl bir tekne kiralama hizmetinden yararlanacağınızı iyi belirleyin.

Üç tip tekne kiralama seçeneği vardır;

 • Saatlik Tekne Kiralama
 • Günlük Tekne Kiralama
 • Haftalık Tekne Kiralama

Bu seçenekleri bogazda.org blog sayfasından detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz bu doğrultuda kiralama konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Az katılımcılı bir tur düşünmeniz hem sizin için hem de uzun süreli bir tur düzenleyecekseniz zamanınızı daha stressiz ve kolay geçmesini sağlayacaktır.

Bu yazımızda sizlere boğaz turu ve yemekli boğaz turu gibi organizasyonları kapsayan tekne turu ve özelliklerini derledik. Bu doğrultuda Siz de bogazda.org aracılığı ile dilediğiniz tekneden teklif alarak eşsiz atmosferdeki boğazda tekne turu etkinliğini düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca teknede düğün ve boğazda kahvaltı gibi lüks organizasyonları da tercih edebilirsiniz ve misafirlerinize unutulmaz hatıralar kazandırabilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp