Düğün Dansı İçin Tüyolar ve Öneriler

4 sene önce | Öne Çıkanlar
Düğün Dansı İçin Tüyolar ve Öneriler

Düğün törenlerinde herkesin merakla beklediği bölümü gelin ve damadın yaptığı ilk danstır. Siz de misafirlerinizi farklı bir dansla büyülemek ister misiniz? Dans konusu gözünüzde büyüyorsa meraklanmayın. Profesyonel dansçı veya dansı sevip sevmemenizin önemi yok. Sizlere bu yazımızda düğün dansı hakkında açıklayıcı tüyolar vereceğiz. Keyifli okumalar.

İyi Bir Düğün Dansı İçin Gerekenler

Mükemmel bir düğün dansı hayaliniz varsa öncesinde iyi bir koreografi çalışması yapmanız gerekir. Dans figürlerinizin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çiftlerin haftada en az bir kez dans provası yapmaları düğün dansında kullanacakları figürleri unutmamaları için son derece önemlidir.

Düğün Dansına Nasıl Çalışılmalıdır?

Dans çalışmalarına başlamadan önce nasıl bir dans istiyorsunuz ona karar vermelisiniz. Son zamanlarda slow danslar popülerliğini yitirmiş olarak gözüksede tango, çiftlerin her zaman bir numaralı tercihlerindendir. Eğer siz de romantik bir dans istiyorsanız tango dansını tercih edebilirsiniz.

Slow dans yerine daha hareketli dans isteyenlere ise. Salsa, Rumba, Ça Ça gibi düğün dansı seçeneklerini önerebiliriz. Hareketli dans seçiminin genel nedeni çiftlerin enerjisinin misafirlere aktarılmasından kaynaklanıyor. Bu sebeple hareketli figürler içeren danslar daha popüler.

Dans türünüzü seçtikten sonra pratiklere başlamak için internetten arama yaparak dans videoları izleyebilirsiniz. Ya da seçtiğiniz dans için profesyonel yardım alabilirsiniz. Dans kurslarına giderek kısa bir sürede mükemmel bir koreografi ortaya çıkarabilirsiniz.

Özel Dans Dersi Alabilirsiniz

Dans konusunda özel dans dersi almanız, kendinize has bir koreografi oluşturmanıza büyük yardımcı olan faktörlerden olabilir. Dans kurslarında çiftlere özel dans müzikleri oluşturulmakta. Bu sayede misafirlerinize ve kendinize uzun yıllar unutulmayacak bir dans şöleni yaşatabilirsiniz.

Düğün Dansı İçin Müzik Önerileri

Düğününüzde kullanacağınız dans müziğinizin uzunluğu önemlidir. Dans müziğinizin 3 dakikadan kısa olmamasına özen gösterin. Seçtiğiniz müziğin uygulayacağınız dansa uyumlu olmasına dikkat etmeniz önemli hususlardan birisidir.

Bu mükemmel anları kayıt altına almayı unutmayın. Ömrünüz boyunca hatırlayacağınız bir hatırayı video görevlilerine ileterek kusursuz bir görüntü kaydı elde edebilirsiniz. Bu şekilde yaşamınız sürece yuvanızda her hatırladığınızda mutlu olacağınız görüntüleri eşinizle izleyebilir ve romantik anlar yaşayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda düğün dansı konusunda kararsız kalanlar için önemli ipuçlarında bulunduk. Siz de bu önerileri dikkate alarak düğün şarkısı ve dans türleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Boğazda.org aracılığı ile mükemmel bir düğün organizasyonu düzenleyebilirsiniz. Teknede düğün gibi lüks bir organizasyonda düğün yapmak hem misafirleriniz için hem de sizin için unutulmaz bir gün olacağından şüpheniz olmasın.

Tekne kiralama ve yat kiralama seçeneklerinden yararlanarak teknede nişan, teknede kına gecesi, teknede mezuniyet kutlaması, teknede doğum günü organizasyonlarını düzenleyebilir ve boğazın mükemmel atmosferinde harika saatler geçirebilirsiniz.

Yazımıza Yorum Katın
Telefon WhatsApp